Mini pôžička, ktorú ľudia hľadajú ako MINIPOZICKA

Pôžičky, u nás známe ako minipôžičky sú už pomerne rozšírené a na trhu je viacero transparentných poskytovateľov, ktorí komunikujú s regulátormi trhu o licenciách. Aká vlastne je minipôžička ( minipozicka ) a čo od nej môžeme čakať?

Minipôžička (vo fínsku označovaná slovom „Pikavipit“) je označenie pre rýchlu pôžičku, ktorá má spravidla tieto vlastnosti:

  • kryje krátkodobý nedostatok peňazí, preto sa poskytuje iba v nižších sumách (desiatky eur, maximálne 200-400 €),
  • vybavíte si ju cez online žiadosť , zväčša bez potreby čokoľvek dokladovať,
  • jej RPMN (ročná percentuálna miera nákladov) sa pohybuje v stovkách %,
  • jej splatnosť je obvykle od 7 do 30 dní.

Minipôžička je pôžičkou na čokoľvek a jej účel nie je potrebé dokladovať. Ako riešenie je vhodná v urgentných situáciách – na súrne zaplatenie nedoplatkov, nepredvídané výdavky týždeň pred výplatou a podobne. Na jej vybavenie nepotrebujete ručiteľa ani iné zabezpečenie. Prvá žiadosť o pôžičku môže byť časovo mierne náročnejšia, najmä kvôli písomnému súhlasu so zmluvou o poskytnutí pôžičky a v niektorých prípadoch kvôli doloženiu potrebných dokladov ku zmluve. Opakované žiadosti o pôžičku sú spracované zväčša rýchlo, pričom peniaze máte na osobnom účte do niekoľkých hodín.

Na trhu v Českej republike poskytuje minipôžičky spoločnosť MINIHOTOVOST SE. Pôžičky majú splatnosť podľa vašej potreby až 28 dní a vybaviť si ich môžete  cez online žiadosť cez telefón, alebo pri počítači aj tablete. Noví zákazníci môžu požiadať o pôžičku vo výške až 100  €. Opakovaní klienti, ktorí žiadajú o druhú a ďalšiu minipôžičku, môžu požiadať aj o pôžičky vo výške 100, 150, 200 alebo 450 €. Pri opakovanej pôžičke sa posudzuje aj história splácania klienta v spoločnosti, ktorá pôžičky poskytuje.

 

 

[–]