Ako sa spláca obyčajná a ako sa spláca fínska mini pôžička?

 

Ak bude vaša pôžička schválená, dostanete od poskytovateľa pôžičky splátkový kalendár. Mini pôžička má termín splatnosti presne stanovený ihneď od začiatku.

Fínsky model –  mini pôžička

V splátkovom kalendári sú presne rozpísané všetky Vaše budúce splátky, termíny, v ktorých je potrebné jednotlivé mesačné splátky uhrádzať, a aj výšky jednotlivých mesačných splátok. U mini pôžičky máte termín úhrady splátky aj poplatku stanovený vopred. Ak si chcete pri službe mini pôžička termín predĺžiť, za nízky poplatok je to možné.

Bežný spotrebiteľský úver

Splátky môžete uhrádzať poštovými poukážkami alebo prevodom z bežného účtu. Splátky Vám odporúčame uhrádzať vždy aspoň 3 dni pred ich splatnosťou – aby došli v čas na účet poskytovateľa pôžičky. Súčasťou informácií od veriteľa budú okrem splátkového kalendára aj ďalšie údaje potrebné pre uhrádzanie mesačných splátok prevodom z bežného účtu: číslo jeho účtu, na ktorý je potrebné peniaze posielať, variabilný symbol, prípade aj špecifický a konštantný symbol. Na základe týchto údajov si môžete v banke nastaviť trvalý príkaz a mať istotu, že splátka pôžičky každý mesiac z Vášho bežného účtu odíde. Ak sa rozhodnete splátky splácať poštovými poukážkami, poskytovateľ pôžičky Vám pošle potrebný počet už personalizovaných poštových poukážok.

Komunikujte s poskytovateľom pôžičky

Ak budete svoje mesačné splátky uhrádzať včas, vybudujete si u poskytovateľa pôžičky takzvanú kreditnú históriu, ktorá Vám v budúcnosti uľahčí prístup k ďalším pôžičkám. Ak budete mať v budúcnosti so splácaním pôžičky akýkoľvek problém, okamžite sa spojte s poskytovateľom pôžičky a tento problém riešte.

 

[–]