Last minute úvery na nakupovanie a pozicka online

Minipozicka – najrýchlejšia pôžička online (  pozicka online  ) zistila z prieskumu neziskovej organizácie (Nadacia Partners), že Slováci počas obdobia pred sviatkami rozhadzujú. A nie málo. Nie sú to len frázy, ale čísla podložené štatistikami. „V roku 2016 si priemerne Slováci požičiavali mesačne formou spotrebiteľských úverov 258 miliónov eur. V mesiaci november a december stúpla táto suma na 302 miliónov eur, čo je za tieto dva mesiace nárast o 88 miliónov. A to nie je málo, keď si predstavíme, že značná časť týchto peňazí z pôžičiek bez ohľadu na to, či je to minipozicka alebo iný uver ide na bežnú spotrebu. Posledné dva mesiace sú už tradične pomerne silné z pohľadu zadlžovania sa Slovákov,“ uvádza prieskum NP.

Po sviatkoch bez rezervy a na úver?

Ohurovať darmi počas jedného večera celé široké príbuzenstvo je jedna vec, následný zlý pocit pri pohľade na bankový účet je už „iná pesnička“. Menej príjemná. „Pocit zabezpečenia je niečo, čo dodáva pokoj. Preto netreba zabúdať na potrebnú finančnú rezervu pre nepredvídané okolnosti. Tá by mala aj po Vianociach ostať minimálne vo výške 3-násobku mesačných príjmov, ideálne až 6-násobku,“ upozorňuje odborník na financie.

Minipozicka a úvery pred Vianocami:

Koľko a ako míňame na vianočné darčeky?

Tretina Slovákov uviedla, že na dary míňa od 101 do 200 eur. Na to stačí domácnosti aj pozicka online do 450 eur  a rodiny nepotrebujú zbytočne vysoký úver.

Rovnaká časť respondentov, 26 %, sa drží viac pri zemi a nakúpi od sumy 51 do 100 eur.

13 % opýtaných si na Vianoce vyčleňuje od 201 do 300 eur.

6 % Slovákov minie viac ako 300 eur.

Priemerná suma, ktorú sme ochotní zaplatiť za darčeky, je 127 eur.

Kedy nakupujeme darčeky?

Na Vianoce sa priebežne počas roka pripravuje 12 % žien a 7 % mužov.

Mesiac až dva pred Vianocami nakupuje necelá tretina mužov a až polovica žien.

Týždeň – dva pred Vianocami zaobstaráva darčeky 32 % mužov a o tri percentá menej žien.

Nákupy pár dní pred Vianocami rieši 29 % mužov, percento žien je na úrovni 9 %.

[–]